8. 12. 2011 | Zdena Bobková

Dorostenci museli polknout další hořkou porážku na domácím ledě

26., čtvrtek 8. 12. 2011
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
M l. B o l e s l a v – Boleslavští přivítali na svém ledě soupeře z Hradce Králové. Zatímco Královehradečtí přijeli s jasným cílem – zvítězit, a již od samého začátku pro to dělali maximum, Mladá Boleslav se trápila s koncovkou. Během utkání se rozdalo nespočet trestných minut, což utkání zbytečně rozkouskovalo. Ačkoliv si Boleslav vytvořila spoustu šancí, prosadit se dokázal pouze Podsedníček, a proto je to právě Hradec, kdo si z Boleslavi odváží důležité tři body.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner, Bača – Plíšek Jakub, Michalica, Kurka, Kochubej, Chmelař – Sedmík, Šír, Podsedníček, Borovec, Semirád, Pokorný, Brzák, Kellerstein, Boček
Hr. Králové: Šivel (Hak) – Skála, Suk, Matějček, Konečný, Vácha, Rejl, Štědrý, Souček – Ouzký, Půlpán, Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Srpek, Šeps, Bartoň, Nedvídek, Klemenc
Branky a nahrávky: 47. Podsedníček (Boček) – 9. Kastner (Nedvídek), 32. Matějček (Dostálek, Bartoň), 37. Bartoň (Štědrý, Dostálek), 46. Kastner (Nedvídek), 47. Dostálek (Ouzký), 52. Suchan (Klemenc, Jebavý). Rozhodčí: Vláčil – Horinek, Stříž. Vyloučení: 8:13, navíc Půlpán (HKR) 10 min za nesportovní chování, Matějček (HKR) 10 min za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 37. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

Utkání začalo nervózně, hráči obou celků nejprve několika ranami otestovali oba brankáře a poté celé utkání nabralo obrátky. Do první větší šance na straně Boleslavi se dostal domácí Brzák, ale jeho střela backhendem k tyčce Šivelovu síť nerozvlnila. Na druhé straně zkoušel propasírovat puk za Ašenbrennerova záda Dostálek, ale jeho tvrdou střelu mezi betony domácí brankář dobře viděl. Boleslavští se posléze dostali do samostatného úniku, Semirád sám ujížděl na Šivela, ale puk si dobře nezpracoval, a ten mu sklouzl z hole, takže ze slibné šance nevytěžil vůbec nic. V polovině první třetiny se do výraznější šance dostal domácí Kurka, který tvrdou střelou rozezvučil tyč Šivelovy branky.

Následně byli postupně vyloučeni dva královehradečtí hráči, což znamenalo dvojnásobnou přesilovou hru pro Mladou Boleslav. Ta se ale hozené rukavice chopila nejhůře jak mohla. Nejenže nevyužila početní převahu na ledě, ale v dohrávané přesilové hře pět na čtyři dokonce sama inkasovala! Lukáš Kastner se střelou k tyči nemýlil a nepozornost domácích tak tvrdě trestal. Po inkasované brance zůstali domácí jako opaření, a tak se úřadování na ledové ploše ujali hosté. Ti mohli dokonce skóre navýšit, kdyby se jim podařilo překonat brankovou čáru. Nic víc jim totiž v cestě nestálo. Ašenbrenner ležel po předchozím zásahu dezorientován v brankovišti a puk neměl pod kontrolou. Naštěstí pro Mladou Boleslav jej domácí obránce vypíchl z brankoviště pryč a zabránil tak jisté brance.

Druhou třetinu opanovali hráči Hradce Králové, nejenže v ní vstřelili dvě branky, ale byli na ledě více vidět, dostávali se do větších šancí. Na druhé straně u boleslavského celku se zdálo, jakoby jim chyběla motivace, jejich střely postrádaly potřebnou tvrdost a především přesnost. V polovině druhého dějství se do samostatného úniku dostal královehradecký Ouzký, ale vyloženou šanci promarnil a následné gesto mluvilo za vše. Následující akce hostí už ale kýžené ovoce přinesla. Dostálek zavezl puk do pásma a Martin Matějček mířil střelou od modré přesně. Na konci 34. minuty se po akci domácích strhla před Šivelovou bránou potyčka a rozhodčí udělovali současně hned několik trestů. Poté se hrálo čtyři proti třem, ale Hradec přesilovou hru nevyužil a skóre navýšil až později. Královehradečtí semkli domácí celek v pásmu a tvrdou střelou od modré se prosadil Martin Bartoň.

V poslední třetině se diváci dočkali hned několika gólů, krom jiného také spousty vyloučených a zbytečných osobních soubojů a strkanic. Boleslavští do své klece postavili Baču, ale ten si čisté konto udržel pouhých pět a půl minuty. Připravili ho o něj Lukáš Kastner s Lukášem Nedvídkem. Neuběhla ani minuta a už se rozezněla tyčka Bačovy branky, když pálil hostující Vlastimil Dostálek. Ten samý hráč se o chvíli později dostal do úniku, obhodil si Baču, položil si ho a zasunul puk do prázdné branky. Královehradečtí byli při chuti, ale ve 49. minutě se ke slovu dostala i Mladá Boleslav. Patrik Podsedníček si pro Šivela přichystal bekhendový blafák a mířil přesně mezi jeho betony. To ale byla jediná čestná branka domácích, a jediný puk, který za sebe do té doby bezchybný Šivel pustil. V 52. minutě Hradec ještě své skóre navýšil. Po nahození Klemence sťukl puk do branky Jakub Suchan a o výsledku utkání tak bylo rozhodnuto. Utkání se posléze dohrávalo ve volnějším tempu, a tak si hráči Hradce Králové mohli dovolit předvést i několik parádiček v podobě zadovek a dorážek z otočky apod.

Hradec Králové celé utkání výborně bránil a nedával mladoboleslavskému celku mnoho příležitostí a prostoru. Obětavostí a pílí dovedl zápas do vítězného konce, a tak zaslouženě vítězí na jeho ledě v celkovém poměru 6:1 a připisuje si důležité tři body do tabulky.