4. 12. 2011 Zdena Bobková, sm

Dorostenci vezou z Letňan bod, padli až v nájezdech

25., neděle 4. 12. 2011
HC Letňany - Ml. Boleslav LET - MBL
P r a h a - Mladoboleslavský dorost zavítal ke svému dalšímu utkání na let pražských Letců. Ačkoli byl hostující celek na ledě aktivnějším a lepším týmem, nakonec si z pražského ledu odváží pouze bod. Letci dokázali díky Karabáčkovi vyrovnat celé utkání a tento hráč jim nakonec vystřelil dva body i v samostatných nájezdech. Utkání se neslo v poněkud kuriózním duchu - přibližně v polovině zápasu se zranil hlavní rozhodčí a duel tak do konce dovedli pouze čároví.
HC Letňany: Švihálek - Šír, Hes, Janda, Štosek, Kraus, Vacek - Brejcha, Uhlíř, Nebeský, Ječný, Kaplan, Chvátal, Karabáček, Jenček, Homolka, Litera, Neuman.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner - Nastoupil, Michalica, Kurka, Pokorný, Boček - Chmelař, Sedmík, Šír, Bašus, Marek, Podsedníček, Borovec, Šulc, Semirád, Brzák, Kellerstein.
Branky a nahrávky: 5. Kellerstein (Podsedníček), 6. Semirád (Marek, Boček), 25. Boček, 48. Semirád (Boček) - 24. Šír (Karabáček), 47. Karabáček (Brejcha), 54. Chvátal (Karabáček), 59. Karabáček (Brejcha). Rozhodčí: Synek - Štětina D., Štětina J. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 47:31. Počet diváků: 137.

Letci nevstoupili do utkání vůbec šťastně. Boleslav byla ve všech činnostech lepší - výborně bruslila, dohrávala osobní souboje, aktivně útočila a poctivě bránila. Nebýt skvělého Švihálka v domácí brance, Letci by asi doháněli mnohem vyšší než jen dvougólové manko. Již ve třetí minutě musel Švihálek, dokonce dvakrát, likvidovat samostatný nájezd boleslavského Marka. První branka utkání tak přišla už ve čtvrté minutě, když se prosadil boleslavský Kallerstein.

V šesté minutě přidala Boleslav druhou branku, když střelu aktivního Marka dorazil Podsedníček. V deváté minutě musel Švihálek likvidovat další samostatný nájezd, tentokrát zneškodnil pokus Semiráda. Poté se hra opticky vyrovnala, nicméně špatně bruslící Letňany tahaly za kratší konec. Další velikou šanci měla opět Boleslav ve 20. minutě, prázdnou branku po přihrávce Podsedníčka ale Borovec minul.

V druhé třetině byla ze strany Letců vidět zlepšenoá hra, nicméně i Boleslav si udržela stejné tempo jako na začátku utkání. Ve 23.minutě dostali Letci možnost přesilové hry a po střele Šíra od modré čáry snížili na rozdíl jedné branky. Vzápětí se dostal do dobré příležitosti Uhlíř, střela mu ale nesedla. Ve 25. minutě vyřešil situaci dva na jednoho nekompromisní střelou Boček. Střelou z pravého kruhu vymetl růžek Švihálkovy branky. V dalších minutách přišla série vyloučení na obou stranách. Ve vlastním oslabení dokázal opět ujet boleslavský Marek, nicméně Švihálek už nebyl překvapen, a v pořadí již třetí samostatný nájezd s přehledem zlikvidoval. Ve 31. minutě předvedl Švihálek další skvělý zákrok ze svého repertoáru, když zastavil průnik Podsedníčka a následné trestné střílení Semiráda. Letci měli ještě před koncem druhé třetiny přesilovou hru pět na čtyři, a i když celou dobu kombinovali v útočném pásmu, kýžená branka nepřišla.

Ve třetí třetině ukazovali Letci zvýšené úsilí a snahu utkání zvrátit. Po šesti minutách hry se jim díky Karabáčkovi podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Bohužel ihned po buly ve středním pásmu boleslavský Semirád vrátit dvougólové vedení na stranu Boleslavi. V 52. minutě přišla další výhoda přesilové hry pro domácí a po přihrávce Chvátala se dokázal prosadit opět Karabáček. V 55. minutě došlo ke kuriózní situaci, když se ke srážce dvou hráčů připletl hlavní rozhodčí a bohužel nebyl schopen dále utkání odřídit. Po dohodě soupeřů utkání pokračovalo pod vedením dvou čárových. Malá přestávka se více vyplatila Letcům, kteří nastoupili ve zbytku utkání k neuvěřitelnému tlaku. V 58.minutě vyslal Brejcha přihrávkou z otočky do úniku Karabáčka a ten se opět nemýlil - boleslavského brankaře prostřelil a na střídačce Letců zavládla euforie. V poslední minutě měli ještě Letci výhodu přesilové hry, ve které měl nejblíže k totálnímu zvratu po střele Hese Litera, boleslavský obránce ale pádem do střely jeho pokus do odkryté branky zablokoval.

Utkání se přehouplo do prodloužení, ve kterém pokračovala přesilová hra Letců. I přesto, že pravidla oproti loňské sezóně doznala změn a pokračovat se tak v prodloužení mělo v počtu 4 na 3, rozhodčí nakázal pokračovat v počtu 5 na 4. Letcům nezbývalo nic jiného, než nastoupit. Do největší šance se opět dostal Litera, boleslavského brankaře ale nepřekonal. Prodloužení branku nepřineslo, a tak se muselo rozhodovat na nájezdy. Švihálek dokázal zlikvidovat všechny boleslavské vykonavatele, z Letců se prosadil krásným forehandovým blafákem Karabáček a vystřelil tak Letcům důležité dva body.