15. 1. 2012 | Tomáš Vlček, Zdena Bobková, Tomáš Vlček

Dorostenci vyloupili Slezsko a vezou z Havířova tři body

32., neděle 15. 1. 2012
Havířov - Ml. Boleslav HAV - MBL
H a v í ř o v – Svěřenci trenérského dua Vidner - Novák zavítali na led Havířova. První třetina nabídla divákům velmi atraktivní hokej se spoustou šancí i gólů. Obě mužstva po úvodní třetině odcházela do kabin za nerozhodného stavu 2:2. O další příděl branek se postarala Mladá Boleslav, která ke konci zápasu vedla již 4:2. Havířov se ale rozhodl utkání pořádně zdramatizovat a minutu před závěrečnou sirénou snížil z trestného střílení. To však bylo vše, co se na východě republiky odehrálo a Boleslavští si zpátky domů vezou tři body.
Havířov: Tomšů (od 41. Šrámek) - Bahounek, Bureš, Weisser, Staš, Flamík, Ryška, Graca - Kotala, Matěj, Pořízek, Klečka, Synek, Stanislav, Malík, Křibík, Vyčesaný, Školoud, Bednář
Ml. Boleslav: Bača - Serbus, Plíšek, Michalica, Kurka, Kochubej, Tržický, Chmelař - Marek, Sedmík, Podsedníček, Borovec, Šulc, Semirád, Pokorný, Brzák, Kellerstein, Boček, Ďurač
Branky a nahrávky: 6. Bednář (Vyčesaný, Školoud), 14. Malík (Křibík, Kotala), 60. Kotala (TS) - 4. Marek (Brzák), 20. Marek (Brzák, Semirád), 30. Semirád (Plíšek, Marek), 40. Brzák (Marek, Semirád). Rozhodčí: Czubaj - Gančarčík, Patrman. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

První šanci utkání si vypracovali domácí, když se před Boleslavským gólmanem Bačou dostal k odraženému puku Kotala, ale nezakončil přesně. O chvíli později se na ledě odehrálo známé nedáš-dostaneš. Ladislav Marek našlápl ve čtvrté minutě na pravém křídle a střelou švihem překonal Tomšů v Havířovské brance. Stejnou situaci zažili aktéři utkání o dvě minuty později i v opačném provedení. Nejprve Tomšů spolu s obránci uhasili velký požár před svou brankou, aby prakticky z protiútoku Lukáš Bednář dorazil u tyčky bekendem puk za Baču – 1:1.

Úvodní část zápasu i nadále nabízela kvalitní útočnou hokejovou podívanou, v níž byli střelecky aktivnější domácí. Jejich pokusy však byly většinou nepřesné, a tak hostující gólman ani nemusel zasahovat. Výjimkou byly střely Synka a Matěje, ale ty nepatřily k těm nejnebezpečnějším. Odměnu za svou aktivitu tak dostali hráči AZetu v minutě čtrnácté, když se opět dorážkou z blízka prosadil Filip Malík. Poté zvýšili svou aktivitu i hosté, ale střely Semiráda a Bočka lapil Tomšů. Boleslavští se však do přestávky přece jen prosadili, a stalo se tak v posledním možném okamžiku. Ladislav Marek se po buly dostal mezi kruhy k puku a nadvakrát jej poslal v čase 19:59 mezi betony Tomšů do branky – 2:2.

Druhou část zápasu začal svou neúspěšnou dvojšancí proti Tomšů Semirád. Následně si Azet zahrál dvě přesilovky, ale kromě několika střel od modré se výrazněji neprosadil. To hosté svou přesilovku využili už po půlminutě. Jakub Semirád tečoval střelu od modré přímo do šibenice a Boleslav se v polovině utkání dostala podruhé do vedení.

Pak na ledě 10 minut kralovali brankáři, až se ve 40. minutě podařila hostům stejná akce jako v závěru první třetiny. Po vyhraném buly přišla střela, kterou Tomšů vyrazil, ale na dorážku Stanislava Brzáka už nestačil – 2:4.

Třetí třetinu už zahájil v brance AZetu Richard Šrámek a po šesti minutách si připsal důležitý zákrok, když vychytal nájezd Marka. Jinak ale úroveň hry poklesla. Na obou stranách přibylo nepřesností a ubylo šancí. Až zhruba od 50. minuty se obraz hry viditelně změnil. Domácí se vrhli do útoku a vytvořili si několik šancí. Největší měli Synek v 50. a Kotala v 54. minutě, když jeli sami na Baču, ale prvně jmenovaný přestřelil bránu a druhý nedotáhl svůj blafák do konce.

Třicetdevět vteřin před koncem se Jakub Kotala přece jen gólu dočkal. Proměnil totiž trestné střílení za faul na vlastní osobu. Jenže to už bylo na zvrat pozdě. Boleslav poslední dva závary při power-play AZetu ustála a vyhrála v Havířově celkovým poměrem 4:3.