20. 9. 2024 | Lukáš Chuchválek, Lukáš Chuchválek, foto: Jakub Knap

Z Karlových Varů se třemi body a první Furchovou nulou

2., pátek 20. 9. 2024
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y – Na druhé kolo zajížděla Mladá Boleslav na západ Čech, kde dlouho panoval vyrovnaný stav. Komplikace nastaly při vyloučení Skalického do konce utkání, což díky chabé koncovce soupeře neovlivnilo následující průběh. Když se pak ve druhé třetině trefil Aleksi Rekonen, zdálo se, že zápas bude deja-vu z přípravy, kdy to v KV Areně též skončilo 0:1 ve prospěch Boleslavi. Pojistku na konci však přidal při hře soupeře bez brankáře Tomáš Fořt.
K. Vary: Frodl – Mikyska, Reunanen, Jaks, Mamčics, Šalda, D. Moravec, Plutnar – O. Beránek, Ilomäki (A), Jiskra (A) – O. Procházka, Salsten, Gríger – Sapoušek, Černoch (C), Čihař – Koffer, Šír, T. Redlich.
Ml. Boleslav: Furch – Čech, Pyrochta (A), Lintuniemi, Bernad, F. Pavlík, Jánošík (C), Havlín – Lakatoš, Fořt (A), Skalický – Doležal, Hradec, Buchtele – Rekonen, Čajka, Junttila – Stránský, Závora, Dvořáček – Malát.
Branky a nahrávky: 25. Rekonen (Čajka), 60. Fořt (Lakatoš). Rozhodčí: Jeřábek, Barek – Hynek, Dědek. Vyloučení: 3:2, navíc Skalický 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4282. Střely na branku: 25:22. Zblokované střely: 31:11. Hity: 4:2. Vhazování: 33:18. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

Hned ve druhé minutě se ocitl před Frodlovou bránou Julius Junttila, jenž bekhendově vystřelil z otočky a brankář vytěsnil kotouč na břevno. Vzápětí šla Boleslav do čtyř, ale bez potíží oslabení přečkala. Po skončení nevýhody zkusil Frodla překonat u pravé tyče Pavol Skalický a podobně to na Furcha zkusil i Robin Sapoušek. Na boleslavského gólmana si nepřišel ani Ondřej Beránek se svým pokusem trefit prostor pod horní tyčí. Kolem 12. minuty si Petr Čajka v mezikruží počkal na přihrávku, jenže nemohl pořádně vystřelit. Vzápětí předvedly Karlovy Vary nebezpečnou akci, při níž Dávid Gríger mohl pálit na skoro prázdnou bránu, kdyby vyšel pas od protějšího mantinelu.

Pro Zdeňka Doležala nachystal nahození k levé tyči Filip Pavlík, avšak před bránou měl těžkou práci a puk sebral Frodl. S blížícím se koncem třetiny usedl za katr Pavol Skalický, zatímco sudí u videa zkoumali jeho zákrok, v němž ve velké rychlosti trefil tělem hlavu sehnutého Dávida Grígera poblíž mantinelu. A došli k závěru, že to byl faul na pět minut plus do konce utkání. Karlovarští kroužili kolem branky Dominika Furcha bez nebezpečné střelby a Bruslařům trvalo víc než dvě minuty se osvobodit vyhozením kotouče. I poté toho hráči Energie moc nevymysleli.

Zbytek oslabení se Bruslaři rozhodli sehrát aktivně mimo své obranné pásmo, ale jakmile se srovnal stav hráčů na ledě, šli Bruslaři znovu do čtyř. V tomto oslabení unikl do útoku Vojtěch Hradec, kterému chybělo více prostoru pro zakončení, a opět se hravě ubránili. Vzápětí Petr Čajka za takovouto neproduktivitu vytrestal Karlovy Vary, když využil hrubice karlovarského Moravce na levém kruhu a předložil do předbrankového prostoru volnému Aleksimu Rekonenovi, jenž neváhal a bleskurychle poslal kotouč do odkryté poloviny brány. Při akci Lakatoše došlo k prvnímu nedovolenému zákroku i ze strany Energie a Boleslav si zahrála svou první přesilovku.

V ní Bruslaři stříleli o poznání lépe než soupeř, přesto se žádný pokus neujal, ačkoliv Lintuniemi byl se svým pokusem pod víko blízko. Po jejím skončení vyslal od mantinelu na Frodla nepříjemné nahození a snažili se opět Dominik Lakatoš i Alex Lintuniemi. Frodl vynikajícími zákroky nepropustil puk za svá záda ani při další boleslavské přesilovce, kdy byli hlavně v jejím závěru nebezpeční Dominik Lakatoš a Zdeněk Doležal. Následně šla do oslabení opět Boleslav a opět se ubránila bez velkých šancí soupeře.

Od třetí třetiny se Karlovy Vary dále pokoušely ze svého pohledu s nepříznivým skóre něco udělat, ale pokus Dalimila Mikysky skončil mimo Furchovu branku. Brankář Boleslavi si musel poradit i s ranou zblízka z hole Filipa Koffera a s ránou Janise Jakse, kterou Beránek tečoval nad břevno. Po dvou zakázaných uvolnění neuspěli ani Čihař nebo Sapoušek a Dominik Furch úspěšně podržel svůj tým ve chvílích, kdy byla, pravda, hra Bruslařů spíše pasivní. A málem je vytrestal Dávid Gríger, jenž unikl za obranu, avšak v pádu neuspěl v koncovce.

Po komerční pauze se Boleslav po dlouhé době podívala do útoku, avšak zakrátko se hra přestěhovala zpět před Furchovu bránu, kde Karlovy Vary opět potrápila koncovka. Na druhé straně pak od modré do Frodla pálil Filip Pyrochta. Hrát opět aktivně se nakonec ukazovala být účinnější taktika než udržovat stav potenciálně hořící obranný hry. Podruhé zkusil pálit do branky Aleksi Rekonen, na kterého si dal tentokrát Dominik Frodl pozor. Podobně musel být pozorný i Dominik Furch naproti, když se k němu přiblížil Arttu Ilomäki. Po teči spoluhráče měl Furch obrovské štěstí, když ho puk trefil do helmy a pak orazítkoval tyč. Nervy o výsledek polevily, když to Karlovy Vary zkusily bez brankáře a Tomáš Fořt pak od modré dopravil puk do uprázdněné branky, čímž zpečetil výhru na karlovarském ledě.

Pavel Patera, hlavní trenér: Do utkání jsme vstoupili dobře. Byl tam od nás tlak i nějaké šance a vypracovali jsme si z toho i nějaké přesilovky. Ty nám ale zatím bohužel vůbec nejdou, potřebujeme si z nich pomoci gólem a to se nám nepovedlo. Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec, zase jsme dobře odehráli oslabení. Jednou nás tam Boleslav tlačila celé dvě minuty a my měli daleko na střídačku, ale kluci to tam výborně odmakali a odblokovali. To nám ještě dalo šanci do třetí třetiny. Bohužel naše produktivita je zatím není taková, jakou bychom si přáli.