8. 2. 2024 | Tomáš Taybner

Béčko v poslepované sestavě nestačilo na Čáslav

19., čtvrtek 8. 2. 2024
Ml. Boleslav - Čáslav MBL - CSL
M l. B o l. – Ve čtvrtek v podvečer se na ledě ŠKOENERGO Arény rozběhl odložený zápas 21. kola Krajské ligy mužů, v němž domácí Bruslaři přivítali Čáslav. Vyrovnané klání za stavu 2:3 hosté definitivně překlopili na svou stranu využitím přesilovky v 53. minutě a v závěru své vítězství ještě potvrdili gólem do prázdné.
Ml. Boleslav: Hora (od 30. Forst) – Bílek, Průšek, Málek, Hrouda, Kubíček, Sypecký, Vlasák – Šindelář, Kučera, Šachl, Teplý, Hurt, Vojáček, Kadeřábek J. (A), Prokop, Kadeřábek T. (C), Rudolph, Bárta, Ficek
Čáslav: Zelenka – Grauer J., Janata (C), Grauer P., Melovič – Florián, Barbora, Sladký (A), Navrátil, Zelený, Ježek, Krpata, Kundrát, Kapec, Turena
Branky a nahrávky: 11. Šindelář D. (Hurt J.), 47. Vojáček M. (Vlasák A., Šindelář D.) – 9. Grauer J., 12. Sladký J. (Krpata O., Navrátil F.), 43. Turena M., 53. Kapec L. (Grauer P., Turena M.), 60. Sladký J. (Ježek M.). Rozhodčí: Kubeš – Jan Hnilička, Martin Kettner. Vyloučení: 3:3, navíc Grauer J. (CSL) 2+10+OK za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

Bruslaři do odloženého zápasu museli nastoupit v kombinované sestavě. Pozdně určený termín přinesl peripetie už při skládání zápasové sestavy, protože hned několik hráčů nemohlo pro pracovní povinnosti nastoupit. Termínová listina je navíc velmi napěchovaná a zápas proto nemohl být opětovně odložen. Řady béčka doplnili místní junioři, což přineslo rozruch také na sociálních sítích. Nicméně ani hosté neměli příliš široké působné pole a do Mladé Boleslavi dorazili se čtrnácti hráči do pole.

Domácí měli šanci odskočit do vedení v 6. minutě při přesilovce, to se ale nestalo, a tak se skóre poprvé měnilo na straně druhé. Hora v boleslavském brankovišti v krátkém časovém sledu dokázal pokrýt tři střely hostů, v dalším střídání už ale kapituloval. Hostující Jakub Grauer prošel s kotoučem do pásma a v čase 8:02 svižnou ranou otevřel stav čtvrtečního utkání. Bruslaři mohli odpovědět v 10. minutě, když Ficek po nabídce Bárty zamířil jen těsně vedle.

Už za minutku a kousek to ale vyšlo. Domácí pětice uzamkla čáslavské hráče před brankou a David Šindelář krásnou ranou z mezikruží odrazem o břevno zařídil vyrovnání na 1:1. Také hosté ale dokázali na inkasovaný gól reagovat. Krátký zámek před svatyní Hory vyústil v gól a opětovné nabytí náskoku pro Čáslavské. Krpata z levé strany přihrávkou k pravé tyči našel neobsazeného Jana Sladkého a ten neměl problém zakončit do odkryté klece. Hora sice dělal co mohl, ani lvím skokem ale gólu nezabránil.

Krátce před koncem první poloviny základní hrací doby došlo na plánované střídání mezi třemi tyčemi na straně Bruslařů a Forst se mohl hodně rychle přizpůsobit tempu zápasu. Ani ne minutu po svém nástupu totiž čelil úniku hostujícího Ježka, jemuž ale pohotovým zákrokem nedovolil skórovat. Šance byla také na druhé straně, když před domácím hráčem vyplaval puk u levé tyčky, ten jej ale v pádu nestihl uklidit do sítě. Hosté pak čtyři sekundy před koncem druhé periody zkusili jít na buly do útočného pásma v šesti, nakonec byli rádi, že vyhozený puk z obranné třetiny Bruslařů skončil vedle.

Ve třetí části čáslavské hokejisty uklidnil Milan Turena. Junior z Hradce Králové v nouzi z levé strany nahodil puk na branku a ten přepadl do sítě - 1:3. Na brankové čáře sice ještě zkoušel předvést zákrok obránce Vlasák, ale i jeho snaha přišla vniveč. Bílek mohl snížit ze slotu, kde dostal spoustu prostoru na zakončení, hostující strážce Zelenka mu to ale nepovolil. Ve 47. minutě ale Vlasák od levé tyčky skrze brankoviště dokázal propasírovat puk na Matěje Vojáčka a ten jej doklepl za záda čáslavského brankáře.

Bruslaři tak byli opět na dosah, jenže v 53. minutě nabídli hostům přesilovku a ta byla bleskově využita. Už po 8 sekundách vrátil vyloučeného Ficka zpět do hry Lukáš Kapec, jehož příklep z modré byl prudký a přesný. Domácí mužstvo ještě v závěru tlačilo, ale na vyrovnání už nedosáhlo. Krátce před koncem málem snížil Hurt, puk ale po zakončení od levé tyčky do sítě neprošel. Konečné skóre pak tři vteřiny před třetí sirénou podtrhl Jan Sladký zakončením ze středního pásma do odkryté boleslavské klece - 2:5.

Jiří Klikar: Zápas jsme museli odehrát v tomto termínu, protože Čáslav k nám v sobotu nedorazila. Pro nás bylo těžké sehnat led a vůbec dát nějak dohromady mančaft, někteří kluci totiž pracují i na odpolední směny. Museli jsme proto požádat juniory o pomoc a doplnění kádru. Ten zápas vlastně sloužil také k tomu, aby si junioři vyzkoušeli dospělý hokej, ačkoliv je to v nižší soutěži. Prohra nás přesto mrzí.