30. 11. 2019 | Daniel Kinc, Zdena Bobková

Dorost se vytáhl na Kometu a porazil ji vysoko 9:1

20., sobota 30. 11. 2019
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL

B r n o – Víkendový trip se zastávkami v Třinci a v Brně se svěřencům trenéra Hakena nadmíru vyvedl. S oběma celky získali Bruslaři vždy tři body. Jak už jsme vás informovali, v pátek porazili třinecké Oceláře 5:1, a na brněnskou Kometu se vytáhli ještě o něco více, když ji uštědřili vysokou porážku 9:1! Dle slov trenérů se výhra nerodila snadno, ale postupem času získávala Boleslav utkání více pod kontrolu a držela otěže zápasu ve svých rukou. Hattrickem se v utkání blýskl boleslavský Haas, po dvou brankách přidali Gardoň a Král. Kometa zvládla korigovat skóre až na konci třetí třetiny, kdy se už za hrozivého stavu 0:7 z pohledu domácích trefil brněnský Ulbricht, který tak připravil Šatného o čisté konto.
Kometa Brno: Schnattinger – Fajmon, Máša, Ulbricht, Eich, Němec – Nesvadba, Nekvapil, Heinrich, Otava, Šalé, Sever, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan
Ml. Boleslav: Šatný – Moravec, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Sypecký, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Polák, Hruška, Král P., Haas, Strnádek, Plíšek
Branky a nahrávky: 56. Ulbricht (Boltvan, Pigl) – 3. Gardoň (Polák), 18. Polák (Král, Gardoň), 20. Gardoň (Král, Polák), 33. Haas (Plíšek, Peca), 40. Haas, 43. Král (Jasečko, Hruška), 44. Haas (Vochvest), 57. Král (Polák, Gardoň), 59. Peca (Plíšek). Rozhodčí: Mejzlík – Krejčí, Berger. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:9.

Kometa do utkání vstoupila s touhou napravit čtvrteční porážku z Litvínova, ovšem modrobílí nastoupili v dosti okleštěné sestavě. To Mladá Boleslav povzbuzena vysokou výhrou v Třinci do utkání vlétla. Už ve třetí minutě se hosté dostali do vedení, když se v chumlu před brankou zorientoval Matěj Gardoň a kotouč procpal do sítě - 0:1. Oba celky poté měly k dispozici přesilovku, využít ji však nedokázaly. Domácí sice chvíli hráli dokonce dvojnásobnou přesilovku, nicméně Fajmon pálil od modré čáry jen do tyče. A domácí mohli nevyužité šance litovat. Na konci osmnácté minuty se dostal dopředu po pravém křídle Král a jeho ránu umně tečoval za záda Schnattingera Vojtěch Polák - 0:2. V poslední minutě úvodní dvacetiminutovky se navíc hosté dočkali i třetí branky. Král tentokrát našel Matěje Gardoně, který přesnou střelou mezi nohy gólmana vsítil druhý gól v zápase - 0:3.

Ve druhé části se domácí chtěli pokusit s duelem něco udělat, ale šance dlouho nepřicházely. Naopak Středočeši udeřili znovu v polovině utkání. V tlaku Schnattinger vykopl puk jen před sebe a pohotový Oskar Haas se z kruhu trefil přesně - 0:4. Domácí mohli kontrovat šancí Alexe Severa ještě v téže minutě, nicméně domácí útočník odkrytou část branky netrefil a ani dorážka nenašla svůj cíl. Mladoboleslavští na svou vysokou efektivitu mohli spoléhat i nadále, na konci druhé třetiny přišla už jejich pátá branka. Oskar Haas se dostal k puku mezi kruhy a s pomocí břevna dostal kotouč za záda domácího strážce svatyně - 0:5.

V závěrečné části se domácí hokejisté mohli pokusit o zázrak, ale i nadále hráli prim hokejisté z města automobilů. Necelé tři minuty po začátku poslední dvacetiminutovky se ke kotouči dostal Patrik Král, který se po předchozích asistencích dočkal také vstřelené branky. Jeho rána po ledě zaskočila Schnattingera, který měl značně zakrytý výhled - 0:6. Neuběhly ani dvě minuty a hosté se radovali znovu. Svůj hattrick završil Oskar Haas, který v dobré pozici hledal spoluhráče, ale nakonec se kotouče po odrazu obránce nešťastně odrazil za záda domácího gólmana - 0:7. Domácí se nakonec čestné trefy dočkali v 56. minutě, kdy se z předbrankového prostoru prosadil obránce Patrik Ulbricht. Poslední slovo ale měli nakonec znovu hosté, konkrétně se trefili Patrik Král a Jakuba Peca, kteří uzavřeli výsledek na konečných 9:1.

Marek Moskal, HC Kometa Brno: Těžko se to hodnotí, výsledek vypovídá o všem. Boleslav nás přehrála úplně ve všem. Nabádali jsme kluky, že v tomto složení si nemůže zajít zahrát hokej, ale musíme do toho dát srdíčko a obětovat. To jsme ale v zápase nepředvedli, proto je výsledek takový, jaký je. Kdybychom trochu přidali v nasazení, tak bychom sice asi taky prohráli, ale aspoň nějak důstojně. Dneska to byla z naší strany ostuda.

David Vrbata, BK Mladá Boleslav: Výsledek vypadá jednoznačně, ale určitě to od začátku nebylo jednoduché utkání. Nám tam napadaly góly, a když byl gólový rozdíl větší, tak jsme utkání ovládali. My jsme spokojení se třemi body a vyhlížíme další dvojutkání příští týden.