12. 9. 2019 | Lukáš Chuchválek

Dorost zahájil sezónu porážkou na domácím ledě

1., čtvrtek 12. 9. 2019
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - MHK

M l. B o l. – Dorostenecká ELIOD extraliga odstartovala prvním kolem proti soupeři, který nebyl mladým Bruslařům z přípravy na tuto sezónu neznámý. Zatímco v přípravě si Boleslav připsala pomyslných šest bodů za výhry 4:3 a 3:2, v soutěžním kole se museli před východočeským soupeřem sklonit. Byl však dodržen minimálně trend, že s Hradcem zápasy rozhoduje rozdíl jediného gólu. Bruslaři si však v 1. kole vybrali i pořádný kopec smůly, neboť rozhodující branka byla vlastní. Nevadí, výkon jinak předvedli dobrý.
Ml. Boleslav: Šatný – Křepelka, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Žabka, Moravec D. – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek
Hr. Králové: Tichý – Táborský, Beran, Boukal, Havlíček, Pelda, Jerman, Pinkas – Budina, Pajer, Jirků, Beneš Matěj, Novotný, Souček, Brožek, Moravec P., Beneš Michal
Branky a nahrávky: 44. Szturc (Gardoň), 45. Polák (Haas), 60. Jasečko (Moravec D., Polák) – 27. Brožek (Jirků, Boukal), 38. Beneš Michal (Pinkas, Budina), 46. Brožek (Jirků), 48. Souček. Rozhodčí: Wagner – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:7, navíc Jakub Hrouda (MBL) a Matěj Beneš (MHK) oba 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 46:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

V průběhu první třetiny se soupeři jen oťukávali a měli problémy si vypracovat šance. Ani jeden celek nechtěl udělat chybu, neboť v přípravě vzájemné zápasy Boleslavi a Hradce končily rozdílem jediného gólu. Více nebezpeční byli hosté, hlavně během své přesilovky, kdy hrozil Pajer z dálky a vymyslel i dobrou přihrávku k protější tyči, odkud mohl spoluhráč dávat do poloprázdné branky, kdyby nebyl dobře bráněn. Další velkou šanci Východočeši měli, když ujeli ve dvou do brejku a Pelda neprocpal zblízka kotouč přes brankáře Šatného. Domácí měli největší šance až v závěru při přesilovce, kdy zkoušeli prostřelit zhuštěný předbrankový prostor. V závaru pak nedokázal Polák posunout z obtížné pozice za pravou tyčkou puk do poloodkryté sítě.

Druhé dějství přineslo zrychlení hry, góly a také nebezpečné zákroky. Hned na začátku měli hosté štěstí, že se Polák, jenž se přihnal k odraženému puku před bránou, netrefil do odkryté části sítě. Pak převzali postupně taktovku hosté poté, kdy Boleslav v 27. minutě zpackala svůj útok a obránce na útočné modré udělal chybu, jež vedla k brejku Davida Brožka, jenž oblafnul Šatného a otevřel skóre. Kontrovat zkoušel Szturc ranou z ostrého úhlu k tyči. Pak po hrubém faulu kolenem odešel do sprch hradecký Matěj Beneš. Dvě a půl minuty poté odešel do sprchy i Jakub Hrouda za podobný faul, jenž se odehrál před hradeckou střídačkou stejně jako ten první. Zatímco Boleslav svou část přesilovky nevyužila, Hradec ano. Ten totiž zesiloval tlak, až nakonec závar před Šatným přetavil v 38. minutě v druhou branku hostí Michal Beneš. Do konce třetiny si stav 0:2 hosté hlídali.

Bruslaři však nic nevzdávali a na svého soupeře po návratu z kabin vlétli, čímž odstartovali nejbláznivější třetinu zápasu. Prvních pár útoků sice nevyšlo, ale rána Gabriela Szturce z 44. minuty už ano. Boleslav nepolevila a za minutu se radovala podruhé z vyrovnávacího gólu, který ještě nevstřelil Oskar Haas při svém sólu přes celé kluziště, ale jeho spoluhráč Vojtěch Polák o pár sekund později vymetl levý horní růžek Tichého branky. Radost to ale byla předčasná, neboť se ve 47. minutě v nenápadné akci, kdy se David Brožek prosmýkl přes modrou a odpálil zdánlivě pro gólmana snadný puk, prosadil znovu. Gólman Boleslavi na puk totiž nedosáhl. Další rána přišla o další minutu později, když si domácí nešťastně srazili sami puk do vlastní brány. Trefa byla připsána Lukášovi Součkovi. Od této chvíle Východočeši ovládali utkání a vypadalo to, že si dokráčí ve zbytku zápasu za třemi body bez potíží. Sami si však situaci zkomplikovali zbytečnými vyloučeními a Boleslav zkusila dvě minuty před koncem power-play šesti proti třem. Jakmile se první hříšník po minutě vrátil na led, vykřesal 48 sekund před koncem naději Sebastian Jasečko. Na opětovné srovnání stavu už ale bylo příliš pozdě a Hradec těsné vítězství uhájil.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Byl to vyrovnaný zápas. My jsme do něj nastoupili dobře. Byli jsme sice malinko ustrašení, ale pak jsme se do toho dostávali a kluci odehráli dobrý zápas. Akorát jsme tedy dostali nešťastné góly, kdy jsme si dva góly dali sami a na jeden jsme jim nahráli tím, že jsme udělali chybu. Ale chyby se stávají a my jsme tam měli plno jiných šancí, které jsme měli využít a mohli jsme třeba vyhrát 5:4. Takhle jsme prohráli, ale z naší strany to nebyl špatný zápas a teď se musíme připravit na Slavii, kde musíme bodovat.

Jiří Janoušek (Mountfield HK): Myslím si, že od první minuty to bylo velmi dobré dorostenecké utkání se vším všudy. Bylo tam maximální nasazení z obou stran, Boleslav hrála výborně a my jsme se jí vyrovnali. Možná měla v první třetině při přesilovkách o jednu až dvě šance víc než my, ale myslím si, že druhá třetina patřila nám. Tam jsme se dostali do vedení 2:0. Trošku jsme si to zkomplikovali tím vyloučením a na třetí třetinu jsme museli přeskupit sestavu, kde jsme úvod zaspali. Soupeř nám vyrovnal, ale já bych chtěl vyzvednout moment, že jsme se z toho nepoložili a naopak jsme přidali a dali dva další góly. Myslím si, že od té doby jsme hráli velmi dobře a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.