14. 9. 2019 | Šimon Rogner, Vojtěch Tůma

Dorostenci mají první bod, se Slavií padli v prodloužení

2., sobota 14. 9. 2019
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL

P r a h a - Mladoboleslavští dorostenci nezvládli ani své druhé utkání v nové sezoně. Jejich představení v Edenu poznamenaly dva slepené inkasované góly soupeře v sedmé minutě. Bruslaři na Slavii ani jednou nevedli, náskok svého soupeře ale pokaždé zdárně dotáhli. V čase 54:27 srovnal na 3:3 Martin Strnádek, a poslal tak zápas do prodloužení. V něm svěřenci trenéra Hakena nebyli úspěšní, o první vítězství budou moct znovu zabojovat ve čtvrtek na ledě libereckých Bílých Tygrů.
Slavia: Pittr – Hrdlička, Stejskal, Svoboda, Weitz, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Slavíček, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Hofmann, Štancl, Vymětal
Ml. Boleslav: Šatný – Moravec, Křepelka, Jasečo, Rajgl, Hrouda, Žabka, Moravec – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek (C)
Branky a nahrávky: 7. Vlasák (Pittr), 7. Kluch (Jokl), 52. Malínek, 63. Slavíček – 9. Polák (Žabka, Haas), 38. Szturc (Polák), 55. Strnádek (Peca). Rozhodčí: Müller – Svobodová, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Úvodní třetina zápasu začala klidným hokejem, oba týmy spíše vyčkávaly a snažily se o postupnou kombinaci. Do pár zajímavých střel se dostal mládežnický reprezentant v sešívaném dresu Šimon Slavíček, ale narážel na brankáře soupeře. Se svými pokusy proti gólmanovi Pittrovi neuspěli ani Boleslavští. O to překvapivější a nečekanější pak nejspíše byla dvojice slepených gólů ze sedmé minuty, které diváci na Zimním stadionu v Edenu viděli. Nejprve po výborném forčekingu Tomáš Vlasák a o osmnáct sekund později z přesně sehraného přečíslení Tomáš Kluch určili dvougólové vedení svěřenců trenéra Ladislava Slížka. Kvalitu ale ukázali také hokejisté Bruslařského klubu, konkrétně Vojtěch Polák, jenž se svou šancí nejprve neuspěl, aby o chvíli později už zpracoval přesnou nahrávku na pravé křídlo a prostřelil strážce slávistické svatyně. Sešívaní ve zbytku první dvacetiminutovky přečkali dvě přesilovky hostů a sami si ještě vytvořili pár zajímavých střel. Boleslav se pak snažila změnit skóre ještě v samotném závěru, leč neúspěšně.

Do druhé třetiny vstoupili červeno-bílí s přesilovou hrou, která se na šest sekund proměnila dokonce ve dvojnásobnou. A málem skončila gólem. Štancl s Vymětalem se ocitli ve dvou dobrých příležitostech, ale narazili na nepřesnost nebo výborné zákroky Šatného. Postupně přebírali iniciativu hosté a brankář Pittr musel být na pozoru. Aktivní byl zejména hostující Haas, který se dvakrát pokoušel překvapit slávistického gólmana. Ten si poradil i únikem Hrušky, jenž následoval po fantastickém zákroku jednoho z hostujících beků, který se postavil do cesty střely Šimona Slavíčka, před nímž číhala prázdná branka. Slávistům se však skórovat nepodařilo a hosté trestali. Do přečíslení ujeli boleslavští Polák s Gabrielem Szturcem a byl to druhý jmenovaný, ke kterému se odrazila nepřesná střela a který ji uklidil do odkryté slávistické brány – 2:2.

Začátek třetí třetiny přinesl řadu nepřesností z obou stran a hrálo se spíše ve středním pásmu. Dvěma výbornými zákroky se v polovině třetí periody blýskl Pittr a zřejmě vlil krev do žil svým spoluhráčům. Ti totiž v jednom z dalších střídání zavřeli v obranném pásmu boleslavskou pětku a Vojtěch Malínek skvělou individuální akcí poslal domácí znovu do vedení. Ani Boleslav se ovšem nenechala odradit. Další dobrou šanci měl Haas a po kratší sekvenci, kdy znovu tlačili slávisté, Středočeši srovnali. Jakub Peca našel na pravém křídle najíždějícího Martina Strnádka a ten vymetl horní prostory Pittrovy branky – 3:3. Kdo by čekal, že oba týmy budou chtít dovést zápas v klidu do prodloužení, mýlil se. Ofenzivními výlety se v posledních minutách prezentovali domácí obránce Hrdlička a hostující zadák Křepelka, boleslavský Polák pak nastavoval hůl na střílenou nahrávku Szturce, naštěstí pro sešívané nepřesně.

V prodloužení to znovu vypadalo spíše na opatrnější hru obou týmů. Ani jeden z brankářů nečelil žádné velké šanci, tedy až do konce třetí minuty. To si totiž boleslavská obrana trestuhodně nepohlídala Šimona Slavíčka, kterého našel před brankou volného Štancl, a slávistický útočník přesnou trefou rozhodl o bonusovém bodu pro sešívané.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): Věděli jsme, že Boleslav bude kvalitní mančaft, že jejich trenér působí v reprezentaci a že posílili. První zápas sice prohráli, ale byli útočně naladění, což potvrdili. Prvních pět minut měli opticky navrch a byli živější. My jsme ale dali dva góly, což nám obrovsky pomohlo – kluci si vyzkoušeli, že se s nimi dá hrát. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Nechci říct, že to byla ztráta bodu, to ne, my si toho vážíme a jsme pokorní, ale měli jsme více gólových šanci, které jsme mohli vyřešit jinak. Věřím, že kluci si z toho zápasu odnesou sebevědomí a že to bude lepší a lepší.

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Od začátku jsme tahali za kratší konec. Když jsme mohli jít do vedení, tak jsme ty šance bohužel nedali a pak ten zápas honili. Pro nás je to ztráta. V prodloužení jsme bohužel udělali další chybu, prohráli jsme a bereme jenom bod. Musíme se z toho zápasu poučit do dalších kol, abychom konečně bodovali za tři body.